What I want to be in the future?

פסיכולוגיה, מקצוע שמאז ומתמיד עיניין אותי. אם אחזיר אתכן איתי 4 שנים אחורה, וודאי תמצאו אותי עם חברות בשיחות נפש בלתי פוסקות.
מאז היותי קטנה, זרקו לי פה ושם שאני חייבת להיות פסיכולוגית.
גדלתי, וכאשר הייתה באפשרותי האפשרות ללמוד את המקצוע הזה בבית ספר, לא חשבתי פעמיים.
כן, יש האומרים שזה מקצוע קשה, כבד, מייאש ועוד…
אם תשאלו אותי, אחד המקצועות הכי מעניינים וקלים שייצא לי ללמוד. לדעתי, 80% מההצלחה של התלמידים, הוא המורה. ואתן יודעות מה אומרים, מורה טוב, זה מורה לחיים.
מהבחינה הזו, זכיתי. יש לי מורה מדהימה, שכל שיעור אני לומדת ממנה משהו חדש.
אני תמיד חושבת האם באמת אהיה פסיכולוגית בעתיד, האם זה באמת מה שאני רוצה לעשות, האם באמת אוכל להתפרנס מזה ולשלב עם זה חיי זוכיות, משפחה…
הבנתי שהלימודים הם ממושכים והשנים של הלמידה ארוכים ממש משחשבתי.
מצד שני, אני חושבת לעצמי איך אוכל להצליח במקצוע הזה. כשאני מדברת עם מישהו על נושא מסויים, ובמחינתי המציאות מאוד ברורה, אני לא מצליחה להבין איך הוא לא חושב כמוני.
לצורך הדוגמא, כשניסיתי להסביר לילד/ה בגילי שלעשן לא יעשה אותו/ה מגניב/ה יותר, הוא/היא עדיין המשיכו בשלהם. עובדה שיש ילדים שמצליחים להשתלב בחברה ולהיות אהובים גם ללא כל  הדברים המיותרים האלה, כמובן שאני חס וחלילה לא שופטת אף אחד, זוהי דעתי האישית בלבד.
1302269
את הלימודים שלי בבית הספר במגמת פסיכולוגיה התחלתי מכיתה י’. הציון הראשון שלי היה 100, ותקוו בשבילי שגם האחרון יהיה כך.
המון מהחומר, זה הגיון, והדברים שנלמדים שם, את רוב החומר, ילדים כיתה ו’ כבר יודעים. אמנם לא כולם, אך בואו נודה באמת שרובנו יועים איך העולם הזה פועל.
השאלה האמיתית היא, איך מצליחים במקצוע עם כל כך הרבה מלל? זכירת שמות, ומחקרים?
דבר ראשון, השתדלו לבוא בגישה טובה, לא להגיד יישר ‘לא הבנתי’. אם תבואו בגישה חיובית, החומר לא ייראה עבורכם נוראי ויהיה לכם הרבה יותר קל ללמוד וליישם אותו.
דבר שני, השתדלו לא ללמוד כמו תוכי, זה לא ספרות שצריך ללמוד בעל פה ציטוטים, הרוב זה הגיון, ברגע שתבינו את הפואנטה, החומר ייזרום לבד.
הטיפ השלישי, אם לצורך הדוגמא יש לכם ללמוד דף שלם, ואתם לא אנשים בעלי זיכרון מעולה. הנה השיטה הפשוטה:
מרקרו את השורות הראשונות, אמצעיות ואחרונות. לרוב, הן הכי חשובות. אתם יודעים מה אומרים גם, זו לא הכמות, זו האיכות.
עדיף שתרשמו חצי מהחומר ממה שהבנתן, מאשר דף שלם שתכלס הפואנטה שלו אינה מובנת.
טיפ רביעי שיש לי אליכן, הוא ללמוד כמה ימים לפני. אמנם, למבחן האחרון שהיה לי למדתי רק יום לפני עקב לו”ז צפוף של מבחנים (ולכל המעוניינים גם בו קיבלתי 100, מה שאומר שהכל אפשרי), בתחילת שנה ושנה קודמת, הייתי לומדת כמה ימים לפני ומחלקת את זמני הלמידה. במיוחד, אם אתם לא מבינים את החומר בצורה מושלמת, אם תלמדו יום לפניי, חהומר לא ייכנס ובטח שבטח לא תצליחו לקלוט כמות ענקית של חומר ביום אחד בלבד.
מומלץ ללמוד כמה ימים לפני, כל יום קצת, לחלק את זה בצורה הנכונה, ואת היום האחרון לשמור על חזרה גנרלית, פשוט לחזור על כל החומר שלמדתם במהלך השבוע.
עוד טיפ, הוא לעשות תרשימים. כשאתם עושים תרשימים, החומר פתאום נראה יותר לעין, ברור יותר, וככה תדעו מה שייך למה. בתרשימים תוכלו להוסיף שורה או שניים על כל נושא כדי שתבינו גם בכלליות על מה הנושא מדבר.
הטיפ האחרון שלי,הוא לנסות ללמוד בקבוצה. אני אישית, לא מרבה לעשות זאת, אך במקצוע כזה אני חושבת שזה כן יכול לעזור.
יכול להיות שחבר/ה שלך תוכל להסביר לך את החומר בצורה פשוטה יותר, מובנת יותר, וככה תבינו יותר מהר ובצורה הגיונית יותר ולא תצטרכו ללמוד כמו תוכי.
1302269חשוב שתדעו, שגם אם אתם לא מקבלים על ההתחלה 100, לא נורא. לאט לאט, רוב הציונים שלי בפסיכולוגיה/סוציולוגיה ב99% מהמקרים הם100. אך גם אני לא מושלמת, וגם לי יש טעויות כמו לכל אחד ולא תמיד אני מקבלת 100.
אם אני לא טועה, הציון הכי נמוך שהיה לי בסוציולוגיה היה 88, ופסיכולוגיה 83, שמבחינתי זה מזעזע כי אני יודעת שזה לא משקף את היכולות שלי ושנפלתי על טעויות קטנות, אך זה מה שחשוב לי להבהיר לכם.
למרות שמרבית הציונים שלי הם 100, תמיד יש מה לשפר, ותמיד הירידה היא לצורך עלייה, ומותר להבתבלבל ומותר להתיייאש, אבל אסור לוותר.
תאמינו בעצמכם, תבואו בגישה חיובית, ויאללה תתחילו להוציא מאיות 🙂
cats

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published.

You Might Also Like

Here you can find the related articles with the post you have recently read.