tali mints | See you next year

אם יש משהו שנחרט אצלי עמוק בתודעה משיעורי הפסיכולוגיה בבית ספר, הוא שאין אדם המגיע למימוש עצמי מלא. תמיד יהיו לו עוד ועוד מטרות, תמיד יהיה לו לאן לשאוף, תמיד נרצה עוד ועוד.
עד לפני שנה לא באמת חשבתי על כל הדברים האלו, מימוש עצמי, פרפקציוניזם וכל מה שמתלווה אליו
לפני שנה קרה מקרה אצלי שגרם לי להשתנות, כמובן לטובה, לראות את הדברים בצורה אחרת לגמרי, וגם לשנות את עצמי בהרבה. רק לאחר המקרה שקרה, הבנתי מי אני באמת, או יותר נכון מי אני שואפת להיות.
בתעודה שלי לא תראו ציון מתחת ל90 וגם הציונים שבין 90-99 לא הכי משביעים את רצוני, אני אדם מסוג A ולכל אלו שלא יודעים מה זה או כאלו שכלל לא למדו פסיכולוגיה, בני האדם מתחלקים ל2 סוגים: A & B
בקצרה אומר שאדם מסוג A זהו אדם פרפקציוניסט, שגם אם השיג מה שהוא רצה, תמיד יירצה עוד, אדם שלא נח לרגע וצריך להיות מתוקתק מא’ ועד ת’, אדם שהפסד לא מתקבל אצלו וכ’ו וכ’ו.
אדם מסוג B זהו אדם שמסוגל לנוח ולהרגע, פחות שאפתניים ואינם נתונים בלחץ, ופשוט יותר ‘אדישים’
הידעתם שלאנשים מסוג B יש סיכוי רב יותר למות מהתקף לב? מדוע? הם פחות קשובים לרופאים.

אני זוכרת שבתחילת השנה, שאפתי להיות תלמידה מצטיינת, שנים קודמות הכל היה אחרת.
כיתה ט’ היה חבר, כיתה ח’-ז’ היו לי המון בעיות עם סיפורי אהבה שונים שכל יום ויום אני אומרת לאלוקים תודה שזה נפתר, עבר, ברוך שפטרנו מהם.
אף פעם לא באמת ידעתי והבנתי מה זה להיות מצטיינת, פרפקציוניסטית, ללמוד טוב ולהיות גאה בכך.
מה שבאמת החזיק אותי ובאמת לא נתן לי את האפשרות ללמוד כמו שאני לומדת עכשיו אלו אותם סיבות שציינתי מקודם, ויתרה מכך, הצלחתי לשלב בין כל הפגישות, בילויים, חוגים שהיו לי ועדיין יש לי,
אבל עובדה שמשהו שם לא עבד.
היום, כמעט 4 שנים לאחר כל הדברים שעברתי, הגעתי למטרה שלי מבחינה לימודית, אך לא הגעתי למימוש עצמי מלא כמו שאמרתי, אין אף אדם בעולם שיכול ואפילו רוצה להגיע למימוש עצמי מלא.
גם אם השגתי חלק מהדברים שרציתי, ואפילו אם אשיג את כולם, תמיד ארצה משהו חדש לשאוף אליו.
בתחילת השנה שאפתי להיות מצטיינת, כאשר השגתי את זה הצבתי לעצמי את המטרה הבאה והיא להיות מצטיינת יתרה, להיות מצטיין יתרה אומר שסך הממוצע שלך חייב להיות אך ורק מעל 95.
ונחשו מה? השגתי גם את זה, מה שאומר שהכל בידיים שלכם, גם השמיים הם לא הגבול בשביל אף אחד ואחת מכם, הכל עיינין של אטיטיוד, של הגישה לחיים ומה שאנחנו מבצעים בפועל, דיבורים הם רק דיבורים.

הפרפקציוניסטיות שלי מתבטאת לא רק בלימודים, אלה כמובן גם בחיים האישיים והחברתיים שלי.
כשאני יוצאת עם חברות אני מנסה להיות מתוקתקת מא’ עד ת’, שיער תמיד חייב להיות נקי ומטופח (וכמובן ללא מחליקים וללא דברים שורפי שיער), ציפורניים תמיד צריכות להיות מטופחות, עם לק, וכל הדברים שמלווים בלהיות מתוקתקת היטב.
בתעשיית המוסיקה שאני עוסקת בה קרוב כבר לחמש-שש שנים הפרפקציונסטיות שלי מתבטאת כן גם היא.
אני זוכרת כשרק התחלתי את תחום השירה, התחלתי מאפס, אפס נתונים ווקאלים, אפס נתונים, אפס כמעט הכל.
אבל הצבתי לעצמה מטרה, לזכות פעם אחת באליפות בתחרות בינלאומית, שכולם יהיו גאים בי, והכי חשוב? שאני אהיה גאה בעצמי ואגיד I DID IT, לסמן ווי בחלק הזה בחיי ולעבור הלאה.
מנחשות מה אגיד עכשיו? Well צדקתן, לאחר שלוש שנים בלבד של פיתוח קול, ועבודה קשה, בשנת 2013 התקיימה תחרות בינלאומיות שבה זכיתי באליפות, והייתי יותר מגאה להחזיק את גביע האליפות.

ומכאן חברות, הכל ביידים שלכן, מה שתעשו, תקבלו, תגידו, הכל ביידים שלכן, אתן שולטות בכל מה שקורה, אתן אלו שתחליטו אם תרצו לקבל ציונים גבוהים או לא, או אם לדפוק הופעה בערב.
קחו לכן את החופש הגדול, תחשבו, תבלו, והכי חשוב תבואו לשנה הבאה מוכנות ומצויידות היטב.
עד שנה הבאה.


untitled-1d79c

 • ofekmenashe (19 בJune 2016)

  וואו פשוט וואו??

  • Nelia (16 בDecember 2016)

   Gee wiileklrs, that’s such a great post!

 • תמר (19 בJune 2016)

  פוסט מעורר השראה ❤️
  וכל הכבוד לך!! ??????

 • dafnade (19 בJune 2016)

  טלי מדהימה! מקווה שתמשיכי בדרכך הייחודית ולכבוש עוד מטרות!

 • Tova Edri (19 בJune 2016)

  בהחלט מעורר השראה?

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published.

You Might Also Like

Here you can find the related articles with the post you have recently read.