How To Be More Organised // טיפים והמלצות אישיות

אם יש משהו שהכי חשוב לי בעולם (כמובן חוץ ממשפחה וחברים טובים), זה להיות מאורגנת. אני שונאת לצאת לאירועים שלא מתוכננים לי מראש.
את רוב המפגשים עם חברות שלי אני מארגנת, החל משעה,מקום,מה נעשה ועוד. אני חולה על זה! אך לא על זה נדבר היום. היום החלטתי לעשות לכן פוסט שאותי אישית ממש מעניין, ומקווה שגם אתכן זה יעניין.
החלטתי לעשות לכן פוסט על איך בעצם להיות יותר מאורגן, להפסיק להיות ‘מבולגן’, בין אם זה בחיים האישיים, בין אם זה בלימודים, הבלאגן שבחדר וכו’.
אז אם בא לכן לשמוע את הטיפים והטריקים שלי, פשוט תמשיכו לקרוא 🙂
1302269
הטיפ הראשון ולדעתי הכי חשוב, זהו כמובן היומן
עד לפני כמה ימים, היה לי את היומן הרגיל שלי, שאני קונה בחנות כמו בכל שנה. עד שהכרתי את ה Planner Pro. למי שלא הבין, יומן שנמצא ממש בטלפון, ממש כמו יומן רגיל אך נייד והרבה יותר נוח.
אני מכורה אליו, וממש מרוצה ממנו. זה כל כך פשוט וקל יותר כאשר הוא תמיד נמצא איתי.בכל רגע נתון שאני צריכה, אני פשוט שולפת את הטלפון וכותבת שם כל מה שאני צריכה, כל שינוי שיש.
בכל אופן, גם למי שיש יומן בטלפון וגם למי שיש יומן רגיל, אני מאוד ממליצה לעבוד בשיטה הבאה:
♥ כל הדברים שאתן כותבות, בין אם אלו פגישות, מטלות, תזכורות וכ’ו, תרשמו אותם בשעה שאתן צריכות או רוצות לבצע אותה. ככה תזכרו באיזה שעה אתן צריכות לעשות כל דבר, וככה לא תתבלבלו ותקבעו משהו אחר לאותו הזמן שקבעתן לפני.
♥ כל קטגוריה תמרקרו בצבע אחר, לצורך הדוגמא כל הקשור לבלוג בצבע צהוב, כל הקשור לעבודה ופגישות בצבע אדום , וכל הקשור לקניות או סידורים בצבע סגול. מקווה שהבנתן את העיקרון.
2016-planner-download-printable-10-e1453402897369הטיפ השני שלי הוא- החדר שלכן. המקום בו אתן גרות, נושמות ונמצאות רוב הזמן.
בשביל להפסיק להיות מבולגנת בחוץ, צריך להתחיל להיות מסודרת מבפנים. לא מבינות למה אני מתכוונת? מאוד פשוט:
♥ בכל פעם שאתן נכנסות לחדר, השתדלו יישר לשים כל דבר במקום. במקום להוריד את הנעליים ולזרוק אותן על הריצפה, שימו אותן יישר במגירת נעליים, כך לא תצטרכו לעשות פעולה כפולה.
♥ תייגו כל דבר ותמצאו לכל מוצר או פריט קטגוריה ומקום משלו, למשל את כל האיפור שימו בשידה שמיועדת לאיפור, או את כל הנעליים שימו במגירה שבה כל הנעליים שלכן נמצאות
♥  סדרו את המיטה שלכן, ברגע שהמיטה מסודרת, החדר נראה 50% מאורגן ומסודר יותר, וזה נותן לכן מוטיבציה לסדר את כולו.
711126145-IMG_7581טיפ נוסף, הוא להדפיס TO DO LIST.
אלו דפים יומים שבהן אתן כותבות את המטרות היומיות שלכן, לצורך הדוגמא לעשות שיעורים, לקבוע עבודה וכ’ו. אלו דפים שאתן כותבות יום לאחר יום, ממש כמו תזכורות חד פעמיות יומיות.
מה ההבדל מהיומן אתן שואלות? היומן כולל את מרבית המטלות שאתן רושמות לעצמכן למהלך השבוע והחודש, והTO DO LISTS לרוב מצויינים ליום יום, לאותו היום הספציפי. ככה תראו שיש לכן רשימה שלמה של מטרות, תזכרו אותן, ותהיו עם מוטיבציה לבצע את כולן.
to-do-listעוד טיפ, הוא לראות סרטונים או בלוגים, זה נותן מוטיבציה, השראה, והמון רעיונות. לפעמים באמת אין כוח לרשום הכל, להיות מסודר ועם אחראיות שצריך לבצע מיליון מטלות, אך כשוראים את זה ביוטיוב, עם מוזיקה בסרטון של סך הכל 4 דקות, זה עושה משהו.
מה גם, שלפעמים בכל מיני בלוגים או סרטונים חדשים אתן יכולות לקבל רעיונות שלא חשבתן עליהם לפני זה.

Letters pinned to a white wall

הטיפ החמשי שלי קשור דווקא לכל התלמידות והסטודנטיות למינהן, אך לא בהכרח. למי שיש מבחנים, עבודות להגשה או דברים חשובים למנהם, אני מציעה לסדר את ימי הלמידה כדי לא להיות מבולגנים מדי ובסופו של דבר, לא להספיק ללמוד.
אם לצורך הדוגמא יש לכן מבחן או עבודה ליום חמישי, תתחילו ללמוד משישי-שבת, אם אתן סופר דופר עסוקות, ויום שישי-שבת עמוס לכן מאוד, תתחילו מיום ראשון. תתחילו ללמוד למבחן מהחומר הקשה/החדש אל החומר הישן/הקל.
את החומר הקשה התחילו ללמוד מהצהריים כאשר המוח עדיין עובד, לקראת הערב כשהוא מתעייף, תעברו לחומר קליל יותר ושלמדתן עליו כבר. חלקו את הימי הלימדה, ימי ראשון+שני ימים יותר אינטנסיבים של 85% מהחומר, יום שלישי סיימו את כל החומר, ויום רביעי (או כל יום אחר שהוא לפני מבחן או משהו חשוב), השאירו אותו רק בשביל לחזור על כל החומר שלמדתן במהלך השבוע. ולמי שממש רוצה, יכולה לקום באותו היום של המבחן בבוקר ולעשות חזרה קצרה.
16939660_702805979899598_939834408000251242_n
והטיפ האחרון שלי, הוא תקבעו לעצמכן זמנים. שמתי לב שברגע שאני קובעת לעצמי זמנים מראש, אני אפקטיבית יותר, שום דבר לא מתבלגן לי ואני מספיקה הכל.
אם יש לכן יום שאתן מתכננות לנקות לצורך הדוגמא, במקום למרוח את זה לכל היום, כתבו לכן ביומן או ברשימה, את השעות שאתן מתכננות לנקות וככה תשימו לעצמכן מטרה לסיים הכל בזמן, ככה גם תסיימו הכל בזמן ולא תמרחו וגם תנוחו.
10009599-Time-Flies-Stock-Vector-clock-time-cartoonvv659_EMB800LeafLinecats

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published.

You Might Also Like

Here you can find the related articles with the post you have recently read.